Jak oblékat miminko v horkých dnech?

Miminka si neumí sama regulovat teplotu tělíčka, proto se o vše musí postarat rodiče. Správné oblečení je nutností, aby nedošlo k přehřátí. Doporučuje se, že miminka se mají oblékat o jednu vrstvu více, než kolik oblečení máte právě vy. V létě se tímto pravidlem neřiďte, neboť byste mohli miminku způsobit komplikace.

Děti a horké léto

Pro miminka je základ, aby nechodila na přímé sluníčko a nebyla venku v největším horku, tedy nejčastěji po obědě přibližně do 3 hodin odpoledne. I když se to nezdá, v korbě kočárku je horko. Pokud nechcete tělíčku přivodit velký šok, vyhněte se prostorům, kde se enormně střídá teplota. Vhodnou alternativou je oblečení vrstvit, do kočárku se vejde mnoho náhradního oblečení.

Pro začátek do velkého horka oblékněte body s krátkým rukávem. Na nožičky můžete dát kraťásky nebo postačí plenka. Pokud máte pocit, že více fouká, oblékněte raději ponožky. Nejvíce tepla odchází z tělíčka přes hlavičku, proto kloboučkem nebo tenkou čepičkou do větru nic nepokazíte. Pod miminko můžete dát v létě také podložku, která odvádí pot, vyhnete se tak nepříjemné situaci, kdy vyndáte dítě z kočárku, a bude celé propocené.

U starších dětí je důležité tílko nebo tričko s krátkým rukávem a kraťasy. Holčičky mohou mít volné šatičky nebo tílko. Důležitá je také pokrývka hlavy a ochrana před sluníčkem. Pokud umí děti chodit, pak volte otevřenou obuv, která bude větrat. U dětí je především důležitý bavlněný materiál oblečení, který může ochránit tělíčko i před ekzémy.

Jana Korejtková

Trendy